KILPAILUJEN TULOKSET

Kausi 2017-18

Savonlinnan kutsukilpailut 21.1.2018

Aluesilmut (6) Anna Rönkkö 3. pistein 36,00 ja Iita Sorsa 6. pistein 30,00.

Silmut B (12) Fanni Vaarasuo 3. pistein 47,67 ja Anni Martikainen 9. pistein 40,00.

Taitajat 2005-09 (9) Neera Piippo 8. pistein 21,00.

Aluedebytantit (3) Emma Hynynen 2. pistein 43,00.

Aluenoviisit (5) Essi Savolainen 1. pistein 50,00.

Kaikki tulokset: https://savonlinnantaitoluistelijat.sporttisaitti.com/kilpaileminen/satun-kilpailut/kutsukilpailu-tahti-21-1-2018/tulokset/


Crystal Cup 2018 Mikkeli 5.-7.1.2018

Starlets 2004 or before (16) Liinu Hynynen 6. pistein 40,00. Erityismaininta "Good transitions".

Debs B (14) Emma Hynynen 9. pistein 41,33.

Novice C (13) Essi Savolainen 2. pistein 45,67.

Springs C (18) Anna Rönkkö 13. pistein 32,00 ja Iita Sorsa 18. pistein 30,00.

Springs B 2006 (14) Fanni Vaarasuo 6. pistein 39,00 ja Anni Martikainen 8. pistein 34,67.

Cubs 2008 (33) Peppi Sertti 8. pistein 38,83.

Kaikki tulokset: http://www.mikkelinluistelijat.fi/crystal-cup-2018/results/


Oulu Skate 2017 9.-10.12.2017

Minit 2008 (23) Peppi Sertti 2. pistein 42,00.

Kaikki tulokset: http://www.oulunluistelukerho.fi/sivu/fi/oulu_skate_2017/


Jyväskylän kutsukilpailut 6.12.2017

Taitajat 2007-09 (8) Ninni Kortelainen 6. pistein 19,33, Magda Dolisvili 7. pistein 18,33 ja Sofia Kudrina 8. pistein 17,33.

Taitajat 2005-06 (7) Senni Kukkonen 6. pistein 27,67.

Silmut B (10) Fanni Vaarasuo 7. pistein 37,67 ja Anni Martikainen 8. pistein 35,00.

Minit 2008 (16) Peppi Sertti 3. pistein 36,67.

Aluesilmut (11) Iita Sorsa 9. pistein 26,33 ja Anna Rönkkö 11. pistein 22,00.

Aluenoviisit (3) Riia Ollikainen 1. pistein 42,33.

Aluedebytantit (2) Helene Pentikäinen 1. pistein 32,67.

Kaikki tulokset: https://www.jytls.fi/kilpailut-ja-tapahtumat/kilpailut-kaudella-2017-2018/jytls-jarjestaa/tulokset/


Keuruun kutsukilpailut 11.11.2017

Aluenoviisit (6) Essi Savolainen 1. pistein 44 2/3.

Minit 2008 (15) Peppi Sertti 4. pistein 36 2/3.

Aluesilmut (8) Iita Sorsa 6. pistein 26 2/3.

Silmut B (9) Fanni Vaarasuo 5. pistein 35 2/3 ja Anni Martikainen 9. pistein 29.

Kaikki tulokset: http://keupaht.sporttisaitti.com/@Bin/395911/Lopputulokset+11-11-2017.pdf


Jackson Haines Memorial Cup, Kokkola 4.-5.11.2017

Taitajat 2005-08 (16) Anna Rönkkö 1. pistein 24,67. Neera Piippo.

Taitajat 2000-04 (14) Liinu Hynynen 8. pistein 36,67 ja Meri Kettunen 14. pistein 30,50.

Minit 2008 (28) Peppi Sertti 2. pistein 39,00.

Aluesilmut (7) Iita Sorsa 6. pistein 20,25.

Silmut B (27) Fanni Vaarasuo 9. pistein 38,75 ja Anni Martikainen 22. pistein 34,00.

Aluedebytantit (10) Emma Hynynen 5. pistein 37,00.

Kaikki tulokset: https://kokkolantaitoluistelijat.sporttisaitti.com/kilpailut/jackson-haines-cup-2017/tulokset/


Seinäjoen kutsukilpailut 14.-15.10.2017

Taitajat 2005-2007 (11) Anna Rönkkö 3. pistein 19,00.

Minit 2008 (31) Peppi Sertti 2. pistein 39,75.

Aluesilmut (11) Iita Sorsa 10. pistein 23,75.

Kaikki tulokset: http://www.seinajoentaitoluistelijat.fi/kilpailukalenteri/kausi-2017-2018/kutsukilpailut-seinajoella-14-15/