KILPAILUJEN TULOKSET

Kausi 2020-21

Helmipiruetit 26.-28.2.2021 virtuaalikilpailu

Juniorit ISU (12) Riia Ollikainen 12. yhteispistein 52.29 (SP score 19.51 FS score 32.78).

Aluesilmut (15) Sofia Kudrina 6. pistein 37,67. Itäisen alueen aluemestaruuskilpailu 2021 sijoitus 5/7.

Aluedebytantit (7) Neera Piippo 4. pistein 33,33. Itäisen alueen aluemestaruuskilpailu 2021 sijoitus 4/7.

Taitajat 2011 (12) Lilian Kaatrasalo 1. pistein 35,00. Itäisen alueen aluemestaruuskilpailu 2021 sijoitus 1/10. Lyydia Kyllönen 3. pistein 31,00. Itäisen alueen aluemestaruuskilpailu 2021 sijoitus 3/10. Nelli Kortelainen 4. pistein 30,67 ja erityismaininta "Loistava musiikin tulkinta". Itäisen alueen aluemestaruuskilpailu 2021 sijoitus 4/10.

Taitajat 2008-2010 (18) Ninni Kortelainen 4. pistein 36,33. Itäisen alueen aluemestaruuskilpailu 2021 sijoitus 2/10.

Kaikki tulokset: https://www.katajataitoluistelu.fi/helmipiruetit2021/tulokset/


Virtuaalikilpailut Keuruu 21.2.2021

Taitajat 2008 ja aiemmin syntyneet (10) Ninni Kortelainen 6. pistein 34.

 Taitajat 2009-2010 (8) Julia Inberg 4. pistein 26 ja Matilda Kyllönen 5. pistein 25.

Taitajat 2011 (7) Lilian Kaatrasalo 1. pistein 35 1/3 ja Nelli Kortelainen 3. pistein 31 1/3.

Aluesilmut (8) Sofia Kudrina 4. pistein 38 ja Magda Dolisvili 5. pistein 37 2/3.

Aluedebytantit (9) Neera Piippo 4. pistein 40 2/3.

Kaikki tulokset: https://keupaht.sporttisaitti.com/@Bin/797345/Lopputulokset_.pdf


Kutsukilpailut Iisalmi 21.11.2020

Aluesilmut (7) Magda Dolisvili 3. pistein 36,33 ja Sofia Kudrina 7. pistein 32,00.

Aluedebytantit (8) Neera Piippo 4. pistein 37,00.

Aluenoviisit (9) Fanni Vaarasuo 2. pistein 44,00 ja Iita Sorsa 7. pistein 30,67.

Aluejuniorit (11) Emma Hynynen 4. pistein 37,67, Kerttu Kauhanen 9. pistein 29,67 ja Maria Turunen 11. pistein 24,00.

Taitajat 2010-11 (7) Lilian Kaatrasalo 1. pistein 34,00, Nelli Kortelainen 2. pistein 30,00, Lyydia Kyllönen 4. pistein 26,00 ja Matilda Kyllönen 7. pistein 20,67.

Taitajat 2008-09 (17) Ninni Kortelainen 7. pistein 36,67 ja Julia Inberg 12. pistein 20,67.

Taitajat 2007 ja vanhemmat (6) Liinu Hynynen 1. pistein 47,83.

Kaikki tulokset: https://www.iisalmentaitoluistelijat.fi/tahtisarjojen-kutsukilpailu-iisalmi-21-11-2020/


Kutsukilpailut Kajaani 24.10.2020

Aluejuniorit (11) Maria Turunen 10. pistein 28,00.

Aluenoviisit (8) Iita Sorsa 5. pistein 32,00.

Aluesilmut (10) Sofia Kudrina 3. pistein 35,00 ja Magda Dolisvili 4. pistein 34,67.

Taitajat 2008 ja vanhemmat (12) Ninni Kortelainen 7. pistein 35,67.

Taitajat 2009 ja nuoremmat (16) Lilian Kaatrasalo 3. pistein 19,67. Sarjassa kilpaili myös Nelli Kortelainen.

Kaikki tulokset: https://taika.sporttisaitti.com/kilpailutoiminta/kutsukilpailut-24-10-2020/tulokset/