KILPAILUJEN TULOKSET

Kausi 2019-20

Kutsukilpailut (tähtisarjat), Savonlinna 8.3.2020

Aluedebytantit (4) Iita Sorsa 2. pistein 30,67 ja Anna Rönkkö 3. pistein 30,00.

Taitajat 2007 ja vanhemmat (11) Maria Turunen 4. pistein 37,67.

Aluesilmut (7) Magda Dolisvili 6. pistein 31,00.

Kaikki tulokset: https://savonlinnantaitoluistelijat.sporttisaitti.com/kilpaileminen/satun-kilpailut/kutsukilpailut-tahti-8-3-20202/tulokset/


Oulu Cup 22.-23.2020

Silmut B (15) Neera Piippo 11. pistein 33,75 ja Peppi Sertti 12. pistein 32,75.

Tulokset Silmut B: https://www.oulunluistelukerho.fi/tiedostot/OuluCup2020/TuloslistaSilmutB.pdf


Kutsukilpailut Keuruu 16.2.2020

Aluesilmut (13) Magda Dolisvili 12. pistein 27,00 ja Sofia Kudrina 13. pistein 27,00.

Kaikki tulokset: https://keupaht.sporttisaitti.com/taitoluistelijat/kilpailuasiat/kutsukilpailut-16-2-2020/


Helmipiruetit 2020, Joensuu 7.-9.2.2020

Noviisit (18) Fanni Vaarasuo 17. pistein 24,93 (ISU), Riia Ollikainen Withdrawn.

Tintit 2011 (6) Nelli Kortelainen.

Taitajat 2009 ja nuoremmat (10) Ninni Kortelainen 1. pistein 32,33.

Taitajat 2008 ja vanhemmat (14) Liinu Hynynen 1. pistein 45,67.

Aikuiset Young Adults, Gold, Free (1) Liinu Hynynen 1. pistein 40,67.

Aluedebytantit (5) Iita Sorsa 3. pistein 33,67 ja Anna Rönkkö 4. pistein 31,67.

Kaikki tulokset: https://www.katajataitoluistelu.fi/helmipiruetit2020/tulokset/


Silver Skate 2020, Kuopio 31.1.-2.2.2020

Springs B (24) Neera Piippo 18. pistein 34,00 ja Peppi Sertti 22. pistein 30,00.

Novice B (18) Riia Ollikainen 12. pistein 27,28 (ISU).

Kaikki tulokset: https://www.kuta.fi/silver-skate/silver-skate-2020/results/


Tarmon Tähtiluistelut, Varkaus 25.1.2020

Silmut B 2008 (5) Peppi Sertti 4. pistein 34,00.

Aluesilmut (8) Magda Dolisvili 4. pistein 31,33 ja Sofia Kudrina 7. pistein 26,33.

Aluenoviisit (9) Fanni Vaarasuo 3. pistein 44,00 ja Anni Martikainen 4. pistein 41,33.

Aluedebytantit (4) Iita Sorsa 2. pistein 33,33.

Tintit 2011 (13) Nelli Kortelainen, erityismaininta "Laadukas vaakaliuku"

Taitajat 2006 ja vanh. (6) Liinu Hynynen 1. pistein 40,50.

Taitajat 2007-08 (9) Ninni Kortelainen 5. pistein 29,33.

Kaikki tulokset: https://www.tarmontaitoluistelijat.fi/kilpailut/tarmon-tahtiluistelut-2020/


Crystal Cup, Mikkeli 4.-6.1.2020

Springs B 2008 (13) Neera Piippo 12. pistein 28,67.

Tulokset Springs B 2008: https://www.mikkelinluistelijat.fi/@Bin/2064876/Springs+B+2008.pdf


Itsenäisyyspäivän tähtikisat, Peurunka 6.12.2019

Silmut B (20) Peppi Sertti 13. pistein 35,67 ja Neera Piippo 18. pistein 33,33.

Taitajat (8) Maria Turunen 3. pistein 36,33.

Tintit 2011 (22) Nelli Kortelainen.

Aluedebytantit (5) Iita Sorsa 4. pistein 29,00 ja Anna Rönkkö 5. pistein 25,00.

Kaikki tulokset: https://www.jytls.fi/tahtikilpailu-6-12-2019-peurunka/


Tähtisarjojen kutsukilpailut, Iisalmi 24.11.2019

Aluejuniorit (10) Riia Ollikainen 1. pistein 51.

Aluedebytantit (5) Anna Rönkkö 2. pistein 34,00 ja Iita Sorsa 3. pistein 33,67.

Aluenoviisit (14) Fanni Vaarasuo 1. pistein 46,00, Helene Pentikäinen 4. pistein 38,67 ja Anni Martikainen 6. pistein 37,00.

Silmut B 2008-2009 (10) Peppi Sertti 4. pistein 37,33, Neera Piippo 7. pistein 33,33 ja Magda Dolisvili 9. pistein 27,00.

Tintit (6) Nelli Kortelainen.

Taitajat 2007-2009 (7) Sofia Kudrina 2. pistein 39,33 ja Ninni Kortelainen 3. pistein 31,67.

Taitajat 2006 ja vanh. (10) Liinu Hynynen 1. pistein 46,33 ja Maria Turunen 2. pistein 38,83.

Kaikki tulokset: https://www.iisalmentaitoluistelijat.fi/tahtisarjojen-kutsukilpailu-24-11-2019/


Juniorien ja senioreiden L2 1. valintakilpailu sekä Noviisien kutsukilpailu, Heinola 16.-17.11.2019

Noviisit 2004, 2005 ja 2006 (24) Riia Ollikainen 12. pistein 33.26 (ISU).

Noviisit 2004. 2005 ja 2006: https://www.heita.fi/@Bin/302365/Noviisitsynt.20042005ja2006_FS_ResultWithClubNames.pdf


Minikarnevaalit 2019 nro 2, Leppävirta 2.11.2019

Aluenoviisit (9) Fanni Vaarasuo 3. pistein 36,33 ja Anni Martikainen 7. pistein 30,50.

Aluedebytantit (3) Anna Rönkkö 1. pistein 30,33 ja Iita Sorsa 3. pistein 27,67.

Taitajat 2006 ja vanh. (6) Liinu Hynynen 1. pistein 40,00 ja Maria Turunen 2. pistein 33,33.

Taitajat 2007-2009 (4) Ninni Kortelainen 2. pistein 34,67.

Tintit (13) Nelli Kortelainen.

Silmut B 2008-2009 (17) Peppi Sertti 9. pistein 36,67, Neera Piippo 14. pistein 29,67 ja Magda Dolisvili 16. pistein 28,33.

Kaikki tulokset: https://www.kuta.fi/kilpailut/kuta-jarjestaa/minikarnevaalit-2019-nro-2/


ISU-sarjojen kutsukilpailu, Savonlinna 19.-20.10.2019

Noviisit (19) Anni Martikainen 18. pistein 20.60.

Noviisit: https://savonlinnantaitoluistelijat.sporttisaitti.com/@Bin/10858472/Noviisit_FS_Result.pdf


Jackson Haines Memorial Cup 2019, Kokkola 27.-29.9.2019

Silmut B (30) Neera Piippo 28. pistein 25,33.

Silmut B:

https://kokkolantaitoluistelijat.sporttisaitti.com/@Bin/876805/Silmut+B.pdf 


IC Oulu Skate 2019 21.-22.9.2019

Springs B/C (27) Magda Dolisvili 23. pistein 23.

Novice B (15) Riia Ollikainen 6. pistein 31.64 (ISU).

Springs B/C: https://www.oulunluistelukerho.fi/tiedostot/IC_Oulu_Skate_2019/Tuloslista_Silmut_B.pdf

Novice B: https://juhani.exdecfinland.org/~olk/CAT003RS.HTM.