KILPAILUJEN TULOKSET

Kausi 2018-19

Minikarnevaalit, Kuopio 9.3.2019

Aluesilmut (6) Iita Sorsa 3. pistein 34,00 ja Anna Rönkkö 5. pistein 28,00.

Taitajat 2008-10 (7) Neera Piippo 1. pistein 37,67, Magda Dolisvili 3. pistein 33,33 ja Ninni Kortelainen 6. pistein 26,33.

Kaikki tulokset: https://www.kuta.fi/kilpailut/kuta-jarjestaa/minikarnevaalit-2019/


Helmipiruetit, Joensuu 3.3.2019

Taitajat 2006 ja nuoremmat (11) Ninni Kortelainen 9. pistein 28,33.

Aluesilmut (5) Anna Rönkkö 3. pistein 31,33 ja Iita Sorsa 5. pistein 28,33.

Kaikki tulokset: https://joka.sporttisaitti.com/kilpailut/helmipiruetit-2019/tulokset/


ISU-kutsukilpailut, Savonlinna 10.2.2019

Noviisit (11) Riia Ollikainen 8. pistein 33,11 (ISU).

Kaikki tulokset: https://savonlinnantaitoluistelijat.sporttisaitti.com/kilpaileminen/satun-kilpailut/kutsukilpailu-isu-10-2-2019/tulokset/


Kutsukilpailut, Keuruu 9.2.2019

Taitajat 2008-10 (7) Neera Piippo 1. pistein 36 2/3 tähteä.

Kaikki tulokset: https://keupaht.sporttisaitti.com/taitoluistelijat/kilpailuasiat/kutsukilpailut-9-2-2019/


Itäisen alueen tähtisarjojen aluefinaali, Varkaus 26.1.2019

Taitajat 2005 ja vanh. (14) Liinu Hynynen 5. pistein 39,67.

Aluedebytantit (5) Fanni Vaarasuo 2. pistein 42,00.

Aluejuniorit (5) Essi Savolainen 3. pistein 44,67.

Aluesilmut (8) Anna Rönkkö 5. pistein 31,67 ja Iita Sorsa 7. pistein 31,33.

Kaikki tulokset: https://www.tarmontaitoluistelijat.fi/kilpailut/tul100-tahtiluistelut/


Kutsukilpailut, Kiuruvesi 20.1.2019

Aluedebytantit (2) Fanni Vaarasuo 1. pistein 50,33.

Aluesilmut (2) Iita Sorsa 1. pistein 27,67 ja Anna Rönkkö 2. pistein 27,33.

Taitajat 2005 ja vanhemmat (7) Liinu Hynynen 4. pistein 42,33.

Taitajat 2008-09 (9) Sofia Kudrina 2. pistein 35,33, Magda Dolisvili 3. pistein 34,00 ja Neera Piippo 4. pistein 32,33.

Kaikki tulokset: https://kiuruvedentaitoluistelijat.sporttisaitti.com/kiuruveden-kutsukilpailu-20-1-20/tulokset/


Crystal Cup, Mikkeli 5.-6.1.2019

Starlets 2008-2010 (13) Neera Piippo 4. pistein 36,33.

Kaikki tulokset: https://www.mikkelinluistelijat.fi/crystal-cup-2019/


Oulu Skate 8.-9.12.2018

Novice B (24) Riia Ollikainen 13. pistein 31,93 (ISU)

Aluedebytantit (7) Fanni Vaarasuo 1. pistein 46,25  ja Anni Martikainen 4. pistein 35,00.

Aluesilmut (14) Anna Rönkkö 5. pistein 32,00 ja Iita Sorsa 9. pistein 28,50.

Kaikki tulokset: https://www.oulunluistelukerho.fi/sivu/fi/kilpaileminen/yl_kilpailut/oulu_skate_2018/


Itsenäisyyspäivän tähtikisat, Peurunka 6.12.2018 

Taitajat 2006 ja vanh. (12) Liinu Hynynen 7. pistein 37.

Taitajat 2007 ja nuoremmat (13) Neera Piippo 2. pistein 34,33 ja Sofia Kudrina 10. pistein 28,67.

Kaikki tulokset: https://www.jytls.fi/kilpailut-ja-tapahtumat/kilpailut-kaudella-2018-2019/itsenaisyyspaivan-6-12-2018-taht/tulokset/


2. lohkon 1. valintakilpailut Seniorit, Juniorit ja Noviisit,  Kuopio 10.-11.11.2018

Noviisit (24) Riia Ollikainen 19. pistein 31,11 (ISU).

Kaikki tulokset: https://tulokset.kuls.fi/1vk2018/


Kutsukilpailut, Kajaani 27.10.2018

Taitajat 2000 ja myöh. (8) Liinu Hynynen 4. pistein 30,00.

Aluesilmut (5) Iita Sorsa 2. pistein 32,67 ja Anna Rönkkö 3. pistein 28,00.

Aluedebytantit (6) Fanni Vaarasuo 2. pistein 41,83.

Kaikki tulokset: https://taika.sporttisaitti.com/kilpailutoiminta/kutsukilpailut-27-10-2018/

Kutsukilpailut, Rantasalmi 13.10.2018

Aluesilmut (7) Anna Rönkkö 4. pistein 29,33 ja Iita Sorsa 6. pistein 26,33.

Kaikki tulokset: https://rantasalmenurheilijat.sporttisaitti.com/jaaurheilu/taitoluistelu/kilpailut-13-10-2018-rantasalmel/


Silver Skate, Kuopio 21.-23.9.2018

Novice B 2003-05 (44) Riia Ollikainen 37. pistein 27,91 (ISU).

Kaikki tulokset: https://www.kuta.fi/silver-skate/silver-skate-2018/results/