TULOSARKISTO

KAUDEN 2016-2017 TULOKSIA


Silver Skate Kuopio 7.-9.4.2017

Adults Artistic Bronze, men (1) Markku-Pekka Antikainen 1. pistein 7,79 (ISU)

Debs B (3) Riia Ollikainen 1. pistein 36,00.

Novice C (11) Essi Savolainen 5. pistein 33,50.

Junior C (14) Tinja Lakaniemi 11. pistein 31,33.

Chicks 2008 (5) Peppi Sertti 1. pistein 27,33.

Springs B (18) Fanni Vaarasuo 8. pistein 35,33 sekä erityismaininta "hienot liu'ut" ja Alisa Zelytina 9. pistein 34,67.

Starlets 2006-2008 (17) Anna Rönkkö 2. pistein 35,33 ja Iita Sorsa 6. pistein 29,67.

Starlets 2004-2005 (11) Kerttu Kauhanen 3. pistein 40,17 ja Emma Hynynen 4. pistein 39,00.

Starlets 2003 and before (15) Johanna Sirviö 5. pistein 34,67 sekä erityismaininta "hyvävauhtinen perusluistelu" ja Liinu Hynynen 12. pistein 25,00.


Itäisen alueen aluefinaalit Lieksa 18.3.2017

Tintit 2008 (8) Peppi Sertti 1. pistein 24,67

Taitajat 2006-2008 (16) Iita Sorsa 8. pistein 36,00 ja Anna Rönkkö 11. pistein 32,33.

Taitajat 2003 ja vanh. (11) Johanna Sirviö 1. pistein 43,33 ja Liinu Hynynen 5. pistein 36,33. Liinulle erityismaininta "hyvä istumapiruetti".

Silmut B (15) Anni Martikainen 8. pistein 40,67 ja Fanni Vaarasuo 15. pistein 34,33.

Aluesilmut (10) Alisa Zelytina 4. pistein 39,00, Kerttu Kauhanen 6. pistein 36,67 ja Emma Hynynen 9. pistein 34,67.

Aluenoviisit (6) Essi Savolainen 1. pistein 46,50.

Aluedebytantit (3) Riia Ollikainen 2. pistein 39,67.


Helmipiruetit Joensuu 26.2.2017

Tintit 2008 (8) Peppi Sertti 2. pistein 24,00.

Aluesilmut (6) Alisa Zelytina 1. pistein 40,67 ja Emma Hynynen 5. pistein 35,67.

Aluejuniorit (2) Tinja Lakaniemi 2. pistein 42,00.

Taitajat 2006 ja nuoremmat (9) Anna Rönkkö 2. pistein 40,00 ja Iita Sorsa 4. pistein 38,00.

Taitajat 2003 ja vanhemmat (9) Johanna Sirviö 1. pistein 42,33 ja Liinu Hynynen 6. pistein 36,00.

Aikuiset Bronze miehet (1) Markku-Pekka Antikainen 1. pistein 21,83.


Tarmon tähtiluistelut Varkaus 18.2.2017

Tintit 2008 (11) Peppi Sertti 3. pistein 24,33.

Taitajat 2006 ja nuoremmat (18) Anna Rönkkö 6. pistein 36,00 ja Iita Sorsa 7. pistein 35,67.

Aluesilmut (4) Alisa Zelytina 2. pistein 39,83 ja Emma Hynynen 4. pistein 34,67.


Keuruun kutsukilpailut 5.2.2017

Silmut B (11) Fanni Vaarasuo 7. 37 tähteä ja Anni Martikainen 8. 36 1/3 tähteä.

Adults Bronze, Men (1) Markku-Pekka Antikainen 1. 22 2/3 tähteä.


Snadi Jäätähdet 2017 kutsukilpailut Kuopio 29.1.2017

Silmut B (15) Anni Martikainen 10. pistein 42,00, Fanni Vaarasuo 13. pistein 36,00 ja Helene Pentikäinen 15. pistein 29,00.

Tintit 2008 (13) Peppi Sertti 2. pistein 25,67.

Taitajat 2003 ja vanhemmat (11) Johanna Sirviö 1. pistein 37,33 ja Liinu Hynynen 8. pistein 26,00.

Taitajat 2004-2005 (10) Senni Kukkonen 10. pistein 30,00.

Taitajat 2006 ja nuoremmat (12) Iita Sorsa 5. pistein 33,00 ja Anna Rönkkö 9. pistein 27,67.

Aluesilmut (8) Alisa Zelytina 4. pistein 43,00, Emma Hynynen 7. pistein 38,67 ja Kerttu Kauhanen 8. pistein 34,00.

Aluenoviisit (5) Essi Savolainen 3. pistein 41,50.

Aluedebytantit (1) Riia Ollikainen 1. pistein 35,33.

Aluejuniorit (2) Tinja Lakaniemi 2. pistein 45,00.


Savonlinnan kutsukilpailut 15.1.2017

Tintit 2008 (10) Peppi Sertti 3. pistein 23,67.

Taitajat 2006-2008 (5) Iita Sorsa 2. pistein 37,00.

Taitajat 2005 ja vanh. (10) Liinu Hynynen 6. 32,33.

Aluesilmut (3) Emma Hynynen 3. pistein 31,33.

Silmut B (7) Fanni Vaarsuo 6. pistein 40,00 ja Anni Martikainen 7. pistein 39,67.


Crystal Cup 2017 Mikkeli 6.-8.1.2017

Starlets 2006-2008 (23) Iita Sorsa 8. pistein 38,00 ja Anna Rönkkö 10. pistein 37,00.

Chicks 2008 (25) Peppi Sertti.

Junior C (10) Tinja Lakaniemi 10. pistein 29,67.

Springs B 2006 (33) Fanni Vaarasuo 20. pistein 33,00 ja Anni Martikainen 30. pistein 28,33.

Adults Artistic Bronze (1) Markku-Pekka Antikainen 1. pistein 6,17 (ISU-arviointi).


Oulu Skate 2016 10.-11.12.2016

Tintit (12) Peppi Sertti 1. pistein 28,00.

Aluenoviisit (9) Essi Savolainen 4. pistein 36,75.

Aluedebytantit (5) Riia Ollikainen 3. pistein 35,00.

Aluesilmut (8) Alisa Zelytina 4. pistein 31,00.


Jyväskylän kutsukilpailut 6.12.2016

Aluenoviisit (6) Essi Savolainen 6. pistein 33,17

Aluesilmut (5) Emma Hynynen 5. pistein 31,67.

Taitajat 2006-08 (12) Iita Sorsa 3. pistein 39,67. Anna Rönkkö 8. pistein 28,00.

Taitajat 2004-06 (12) Senni Kukkonen 8. pistein 36,67.

Taitajat 2003 ja vanhemmat (12) Johanna Sirviö 2. pistein 45,00. Liinu Hynynen 12. pistein 29,67.

Silmut B (16) Anni Martikainen 8. pistein 39,67. Fanni Vaarasuo 15. pistein 34,83 ja Helene Pentikäinen 16. pistein 32,17.

Tintit 2008 (11) Peppi Sertti 1. pistein 29,00.


Minikarnevaalit 5.11.2016

Taitajat 2006-07 (11) Iita Sorsa 2. pistein 39,67.

Tintit 2008 (12) Peppi Sertti 3. pistein 24,33.

Silmut B (22) Fanni Vaarasuo 13. pistein 37,00 ja Anni Martikainen 17. pistein 34,67.

Aluesilmut (7) Alisa Zelytina 2. pistein 32,00 ja Emma Hynynen 6. pistein 26,67.

Aluedebytantit (2) Riia Ollikainen 2. pistein 40,33.


Keuruun kutsukilpailut 23.10.2016

Tintit 2008 (7) Peppi Sertti 1. 24 2/3 tähteä

Aluedebytantit (3) Riia Ollikainen 2. 32 2/3 tähteä


KAUDEN 2015-2016 TULOKSIA


Silver Skate Kuopio 1.-3.4.2016

Debytants B (5) Essi Savolainen 2. pistein 39,00 ja Riia Ollikainen 4. pistein 30,67.

Chicks 2007 (17) Anna Rönkkö ja Iita Sorsa.

Chicks 2008 (14) Peppi Sertti, erityismaininta "Good eye contact"

Cubs 2006 (19) Fanni Vaarasuo 6. pistein 44,00 ja Anni Martikainen 14. pistein 31,83.

Adults Artistic Bronze (4) Markku-Pekka Antikainen 4. pistein 3,99 (ISU)

Junior C (8) Tinja Lakaniemi 5. pistein 36,33.

Springs B (23) Emma Hynynen 18. pistein 35,33, Kerttu Kauhanen 20. pistein 35,00 ja Helene Pentikäinen 21. pistein 34,33.

Starlets 2005-2007 (7) Senni Kukkonen 4. pistein 29,67.

Starlets 2001 and earlier (7) Vilma Ikola 6. pistein 32,00.


Aluefinaalit Iisalmi 19.3.2016

Silmut B (10) Helene Pentikäinen 9. pistein 34,00.

Minit 2006 (13) Anni Martikainen 6. pistein 40,00 ja erityismaininta "Kaunis eu vaakaliuku", Fanni Vaarasuo 7. pistein 38,67 ja Alisa Zelytina 8. pistein 38,33 ja erityismaininta "Huolelliset askeleet".

Aluejuniorit (5) Tinja Lakaniemi 5. pistein 32,67.

Aluenoviisit (5) Johanna Sirviö 5. pistein 34,33.

Aluedebytantit (5) Essi Savolainen 1. pistein 43,67 ja Riia Ollikainen 3. pistein 43,33.

Aluesilmut (4) Emma Hynynen 1. pistein 39,67 ja Kerttu Kauhanen 2. pistein 35,00.

Tintit 2007 (12) Anna Rönkkö ja Iita Sorsa.

Tintit 2008 (16) Peppi Sertti 3. pistein 24,33.

Taitajat 2005-07 (12) Senni Kukkonen 4. pistein 32,22 ja erityismaininta "Upea Biellman-liuku"

Taitajat 2002 ja vanhemmat (10) Vilma Ikola 6. pistein 35,33.


Helmipiruetit Joensuu 20.2.2016

Tintit 2008 (15) Peppi Sertti 3. pistein 19,00.

Tintit 2007 (11) Anna Rönkkö ja Iita Sorsa.

Taitajat 2005-2007 (7) Senni Kukkonen 4. pistein 24,33.

Aluesilmut (6) Helene Pentikäinen 1. pistein 39,00, Emma Hynynen 2. 34,00 ja Kerttu Kauhanen 4. pistein 32,50.

Minit 2006 (15) Fanni Vaarasuo 3. pistein 35,67, Alisa Zelytina 4. pistein 35,33 ja Anni Martikainen 9. pistein 32,50.

Aluedebytantit (5) Essi Savolainen 3. pistein 37,00 ja Riia Ollikainen 5. pistein 35,00.


Lohja 13.2.2016

Artistic Bronze (2) Markku-Pekka Antikainen 1. pistein 16,67.

Keuruun kutsukilpailut 6.2.2016

Aluedebytantit (4) Essi Savolainen 1. pistein 42.

Aluejuniorit (2) Tinja Lakaniemi 1. pistein 39 1/3.

Tintit 2007 (8) Iita Sorsa 3. pistein 21 1/3.

Aluesilmut (4) Emma Hynynen 2. pistein 33 1/3.

Minit 2006 (8) Alisa Zelytina 1. pistein 40 2/3 ja Fanni Vaarasuo 3. pistein 39.


Kuopion kutsukilpailut 30.1.2016

Taitajat 2002 ja vanh. (13) Vilma Ikola 10. pistein 31,33. Vilmalle erityismaininta "Hyvä askelsarja".

Tintit 2008 (18) Peppi Sertti

Tintit 2007 (13) Iita Sorsa

Minit 2006 (15) Alisa Zelytina 4. pistein 35,67, Fanni Vaarasuo 5. pistein 35,00 ja Anni Martikainen 8. pistein 30,33.


Tallinna 23.1.2016

Artistic Bronze (2) Markku-Pekka Antikainen 2. pistein 7,75 (ISU-arviointi).


Kiuruveden kutsukilpailut 23.1.2016

Tintit 2007-2008 (12) Peppi Sertti 3. pistein 21,33. Iita Sorsa sai erikoismaininnan ilmavista hypyistä.

Minit 2006-2007 (10) Alisa Zelytina 4. pistein 43,33, Fanni Vaarasuo 6. pistein 40 ja Anni Martikainen 7. pistein 39,33. Annille erikoismaininta näyttävästä biellmann-liu'usta.

Aluedebytantit (1) Riia Ollikainen 1. pistein 38,33.

Aluenoviisit (1) Johanna Sirviö 1. pistein 37,33.

Aluejuniorit (1) Tinja Lakaniemi 1. pistein 41,67.

Aluesilmut (3) Helene Pentikäinen 1. pistein 37,17, Kerttu Kauhanen 2. pistein 36,17 ja Emma Hynynen 3. pistein 34,67.

Taitajat 2005-2007 (4) Senni Kukkonen 2. pistein 30,33.

Taitajat 2001-2003 (8) Vilma Ikola 1. pistein 40,67.


Savonlinnan kutsukilpailut 17.1.2016

Aluejuniorit (8) Tinja Lakaniemi 6. pistein 32,33.

Aluenoviisit (3) Johanna Sirviö 3. pistein 29,00.

Aluedebytantit (6) Essi Savolainen 2. pistein 42,50 ja Riia Ollikainen 5. pistein 33,25.

Aluesilmut (6) Helene Pentikäinen 2. pistein 31,75 ja Emma Hynynen 3. pistein 31,75.

Minit 2006 (13) Anni Martikainen 6. pistein 36,67 ja Fanni Vaarasuo 8. pistein 35,50.

Tintit 2008 ja myöh. synt. Peppi Sertti


OuluSkate 2015 11.-13.12.2015

Springs C Emma Hynynen 4. pisteillä 35.

Debytants B Riia Ollikainen 6. pisteillä 26.

Chicks Iita Sorsa erityismaininta "hieno taaksepäin vaa'asta tehty lutz"

Junior C Tinja Lakaniemi 7. pisteillä 33,50.

Cubs 2006 Anni Martikainen 13. pisteillä 34,67. Alisa Zelytina 15. pisteillä 33,33 ja Fanni Vaarasuo 16. pisteillä 31,67.


Jyväskylän kutsukilpailut 6.12.2015

Aluedebytantit Riia Ollikainen 2. pisteillä 35,33.

Tintit 2008 Peppi Sertti 3. pisteillä 15,67.

Minit 2006 Alisa Zelytina, Fanni Vaarasuo ja Anni Martikainen.

Aluesilmut Emma Hynynen ja Helene Pentikäinen.


Keuruun kutsukilpailut 29.11.2015

Aluejuniorit Tinja Lakaniemi 6. pisteillä 41 2/3.

Aluenoviisit Johanna Sirviö 4. pisteillä 34 2/3.

Aluedebytantit Essi Savolainen 4. pisteillä 42 1/3. Riia Ollikainen 7. pisteillä 34 2/3.

Minit 2006 Alisa Zelytina 3. pisteillä 39 1/6. Anni Martikainen 8. pisteillä 34 1/3 ja Fanni Vaarasuo 9. pisteillä 34.

Tintit 2008 Peppi Sertti 2. pisteillä 19 2/3.

Tintit 2007 Iita Sorsa

Aluesilmut Emma Hynynen 4. pisteillä 33 2/3.


Minikarnevaalit 2015 Leppävirralla 7.11.2015

Taitajat 2002 ja ennen syntyneet Vilma Ikola 4. pisteillä 34.

Taitajat 2005-2007 Emma Hynynen 1. pisteillä 43,83.

Tintit 2007 Iita Sorsa

Minit 2006 Alisa Zelytina 9. pisteillä 33,83. Fanni Vaarasuo 14. pisteillä 31 ja Anni Martikainen 17. pisteillä 28,33.

Aluesilmut Helene Pentikäinen 4. pisteillä 26.

Aluedebytantit Riia Ollikainen 6. pisteillä 29.


KAUDEN 2014-2015 TULOKSIA


Silver Skate 2015 Kuopiossa, Niiralan ja Lippumäen jäähalleissa 3.-4.4.2015

Chicks 2008 Peppi Sertti, erikoismaininta hienosti paikallaan pyörivistä pirueteista.

Chicks 2007 Iita Sorsa

Chicks 2006 Fanni Vaarasuo 2. sija, pisteillä 22, Anni Martikainen.

Starlets 2004-2006 Riia Ollikainen 3. sija, pisteillä 39,75. Emma Hynynen 5. sija, pisteillä 38,25 ja erikoismaininta monipuolisista liu'uista. Pihla Savolainen 11. sija, pisteillä 25,75.

Cubs 2005 Helene Pentikäinen 15. sija, pisteillä 32,25.

Debs B Essi Savolainen 8. sija, pisteillä 24,25.

Starlets 2001-2003 Vilma Ikola 9. sija, pisteillä 31.

Adults Bronze Men Markku-Pekka Antikainen 2. sija, pisteillä 6,25.


Tähtisarjojen aluemestaruuskilpailut Savonlinnassa 22.3.2015

Taitajat 2001 ja vanhemmat Vilma Ikola 7. sija, pisteillä 32. 

Aluedebytantit Essi Savolainen 7. sija, pisteillä 33,67.

Taitajat 2004-2006 Riia Ollikainen ja Emma Hynynen jakoivat kolmannen sijan pisteillä 39. Pihla Savolainen sija 14, pisteillä 28,33.

Minit 2005 Helene Pentikäinen 11. sija, pisteillä 35. Erikoismaininta laadukkaat vaakaliu'ut.

Tintit 2006 Alisa Zelytina, Anni Martikainen, Fanni Vaarasuo. Fannille erikoismaininta näyttävät liu'ut.

Tintit 2007 Iita Sorsa

Tintit 2008 Peppi Sertti


Kutsukilpailut Keuruulla 15.3.2015

Tintit 2008-2009 Peppi Sertti

Tintit 2007 Iita Sorsa

Tintit 2006 Alisa Zelytina 1. sija pisteillä 22,75. Anni Martkainen ja Fanni Vaarasuo.

Taitajat 2004-2006 Riia Ollikainen 4. pisteillä 42 ja erikoismaininta näyttävät liu'ut. Emma Hynynen 5. sija pisteillä 36.


Helmipiruetit Joensuussa 21.2.2015

Tintit 2008 Peppi Sertti 

Tintit 2007 Iita Sorsa

Tintit 2006 sarjassa Alisa Zelytina, Fanni Vaarasuo ja Anni Martikainen. Anni sai erikoismaininnan taidokkaista askeleista ja siirtymistä. 

Taitajat 2004-2005 Pihla Savolainen sijoitus 6. pistellä 33,67. Pihla sai erikoismaininnan kauniista Bielmann-liu'usta.

Taitajat 2001 sarjassa Vilma Ikola sijoitus 5. pisteillä 33.

Minit Helene Pentikäinen sijoitus 9. pisteillä 33,33 ja Kerttu Kauhanen sijoitus 10. pisteillä 32,33.


Kulsin kutsukilpailut Niiralan jäähallissa Kuopiossa 31.1.2015

Taitajat 2004-2005 Emma Hynynen sija 2. pistein 38. Riia Ollikainen sija 3. samalla pistemäärällä 38. Pihla Savolainen sija 12. pistein 25.

Tintit 2006 sarjassa luistelivat Fanni Vaarasuo ja Anni Martikainen.

Minit Kerttu Kauhanen sija 14. pistein 33,5. Erikoismaininta hyvät, monipuoliset siirtymät.

Aluedebytantit Essi Savolainen sija 6. pistein 33.


Jyväskylän kutsukilpailut Synergia-areenalla 6.12.2014

Taitajat 2006-2004 Emma Hynynen 3. pisteillä 20,67. Samassa sarjassa kilpaili Riia Ollikainen.

Aluedebytantit Essi Savolainen 6. pisteillä 28,67.

Tintit 2006 sarjassa kilpailivat Fanni Vaarasuo, Anni Martikainen ja Alisa Zelytina.


Kutsukilpailut Keuruulla 23.11.2014

Taitajat 2004-2006 Emma Hynynen 1. pisteillä 33,66, Riia Ollikainen 4. pisteillä 26,83.
Minit 2005
Helene Pentikäinen 6. pisteillä 32,5.
Tintit 2006
Alisa Zelytina 2. pisteillä 20, Fanni Vaarasuo ja Anni Martikainen.

Minikarnevaalit 2014 Leppävirralla 8.11.2014

Taitajat 2003-2005 Emma Hynynen 1. pisteillä 36,67, Riia Ollikainen 3. pisteillä 33.
Tintit 2006 tytöt
Fanni Vaarasuo, Anni Martikainen ja Alisa Zelytina.
Minit tytöt
Kerttu Kauhanen 15. pisteillä 32,50.


KAUDEN 2013-2014 TULOKSIA


Silver Skate 2014 Kuopiossa 4.-6.4.2014

Starlets axel sarjassa Essi Savolainen 6. pisteillä 41.

Debs B girls sarjassa Veera Tuovinen 4. pisteillä 32,50.

Junior C girls sarjassa Tinja Lakaniemi 7. pisteillä 24,25 (ISU-arviointi).

Chicks 2005 girls sarjassa luistelivat Tiitu Kuosmanen, Malla Vierola ja Helene Pentikäinen. Helenelle erityismaininta ryhdikkäästä esityksestä ja Kerttu Kauhanen erityismaininta vauhdikkaasta luistelusta.

Cubs 2004 girls sarjassa Inkeri Salo 28. pisteillä 28,75.

Starlets no axel sarjassa Vilma Ikola 8. pisteillä 25,50.


Aluemestaruuskilpailut Lappeenrannassa su 23.3.2014

Tintit 2005 sarjassa kilpaili Helene Pentikäinen.

Taitajat 2003-2005 sarjassa Essi Savolainen 6. pisteillä 41.

Aluejuniorit sarjassa Tinja Lakaniemi 6. pisteillä 36,33.


Keuruun kutsukilpailut su 9.3.2014

Minit sarjassa Inkeri Salo 11. pisteillä 36,5.

Tintit 2005 sarjassa kilpaili Tiitu Kuosmanen, Malla Vierola ja Kerttu Kauhanen. Kerttu luisteli kolmannen peräkkäisen pronssisijan pisteillä 16,75.

Taitajat 2003-2005 sarjassa Essi Savolainen 2. pisteillä 33,75.

Aluejunioreiden sarjassa Tinja Lakaniemi sijoittui 7. pisteillä 30,75.


Rantasalmen kutsukilpailut su 2.3.2014

Essi voitti sarjan Taitajat axel pisteillä 44,00.

Tinja voitti Aluejunioreiden sarjan pisteillä 37,67.

Päivän kruunasi Kertun kolmas sija pistein 19,67 sarjassa Tintit 2005.


Kouvolan luisteluseuran kutsukilpailu su 9.2.2014 Kouvolan jäähalli

Tintit 2005 syntyneet Kerttu Kauhanen sija 3. 21,67 pistettä, Helene Pentikäinen erikoismaininta hienosta vaakaliu'usta. Tiitu Kuosmanen.

Taitajat 2004-2003 Essi Savolainen sija 6. 40,33 pistettä.


Kuopion luistinseuran (Kuls) kutsukilpailu su 26.1.2014 Niiralan jäähalli

Tintit 2005 syntyneet osallistui Tiitu Kuosmanen, Helene Pentikäinen, Kerttu Kauhanen. Kertulle erityismaininta hienosta istumapiruetin variaatiosta.

Minit: Inkeri Salo sija 17. 33,00 pistettä.

Taitajat 2001 ja nuoremmat Essi Savolainen sija 2. 40,50 pistettä.


Savonlinnan taitoluistelijat ry:n kutsukilpailu 17.11.2013 Talvisalon jäähalli

Taitajat 2002 ja vanhemmat Vilma Ikola sija 14. 23,33.

Taitajat 2003 ja nuoremmat Essi Savolainen sija 7. 33,00 ja erityismaininta monipuolisista siirtymistä.

Aluejuniorit Tinja Lakaniemi sija 5. 33,33.


KAUDEN 2012-2013 TULOKSIA


Itäisen alueen tähtisarjojen mestaruuskilpailut su 24.3. Keuruulla

Aluenoviisit Tinja Lakaniemi sija 5. 32,67.

Tintit 2005 Kerttu Kauhanen

Tintit 2004 Emma Kvist

Taitajat 2002-2004 Essi Savolainen sija 9. 32,00.

Aluedebytantit Veera Tuovinen sija 6. 34,67, Johanna Sirviö sija 7. 34,00.

Minit 2004 Hertta Niemeläinen sija 10. 30,67, Inkeri Salo sija 11. 26,67.


Mikkelin kilpailut su 16.3.2013

Minit Hertta Niemeläinen sija 18.

Aluedebytantit Veera Tuovinen sija 11. ja erityismaininta hyvistä siirtymistä. Jemina Kainulainen sija 12.

Aluenoviisit Tinja Lakaniemi sija 5.


Rovaniemen kutsukilpailut la 23.2.2013 

toivat IiTalle kauden ensimmäiset sijoitukset ja paljon iloista kisakokemusta sekä onnistumisen riemua. IiTa vastasi myös Lappi Areenan kovaäänisimmästä kannustuksesta.

Sarja Tintit kisaan osallistuivat Emma ja Kerttu. Kertun ensimmäinen kisadebyytti oli iloinen suoritus. Emman piruetit pyörivät kauniisti.

Sarja Minit Hertta sija 6. Nosturi oli nappisuoritus ja luistelu kaunista. Inkeri sija 7. Musiikkiin luistelu ja liu'ut olivat upeita.

Sarja Taitajat 01-03 Essi sija 3. Esittäminen ja liu'ut olivat tuomareiden mieleen.

Sarja Aluedebytantit Jemina sija 1. Rautaiset hermot. Hieno kokonaisuus. Johanna sija 2. Upea vaaka kruunasi esityksen. Veera sija 3. Kaunis ja sopuisa kokonaisuus.

Sarja Aluenoviisit Tinja sija 5. Vauhtia ja vaativia elementtejä.


Savonlinnan kutsukilpailut 18.11.2012

Iisalmen taitoluistelijat (IiTa) osallistui historiansa ensimmäisen kerran kansallisiin taitoluistelukilpailuihin.Tinja Lakaniemi sijoittui neljänneksi Aluenoviisien sarjassa pistemäärällä 33,33. Seuramme kilpailukausi on avattu upeasti ja ensi vuodelle 2013 on jo useampi tyttö lähdössä kilpailemaan.